Futbol Opolski - strona nieoficjalna

03.11.2012 Ruch Zdzieszowice - Rozwój Katowice (2. liga zach.)
Ładowanie...

Opolszczyzna także ma swoją Fiorentinę

• autor: Admin_futbolopolski, 2012-08-30 12:57

ACF Fiorentina, włoski klub piłkarski od sezonu 2004/2005 nieprzerwanie występujący w rozgrywkach Serie A. LZS Fiorentina Nakło, polski zespół piłkarski, występujący aktualnie w rozgrywkach grupy pierwszej Klasy B Opole. Oba zespoły łączy jedynie ich nazwa. Ten z miejscowości położonej w gminie Tarnów Opolski został założony w 1952 roku, a jego nazwa zaczerpnięta została od drużyny z Półwyspu Apenińskiego.

O LZS Fiorentina Nakło:

Klub został założony w 1952 roku, jego barwy są niebiesko-fioletowe. Prezes klubu jest Rafał Bienias, wiceprezesem Artur Wrzeciono, a członkami zarządu Piotr Chluba, Piotr Fesser oraz Piotr Sleziona. Sztab szkoleniowy stanowią Florian Głowski (trener seniorów i juniorów) oraz Piotr Chluba (trener trampkarzy)

Drużyna seniorów w sezonie 2011/12 zajęła ostatnie, 11. miejsce w tabeli grupy pierwszej opolskiej Klasy B. Juniorzy zajęli także ostatnie miejsce w Klasie A, a trampkarze do tej pory tylko trenowali, od kwietnia br. Klub zgłosił tą drużynę do rozgrywek ligowych podokręgu. Obiekt klubu pochodzi z lat 70'. Budynek klubowy posiada szatnie dla gospodarzy, gości i sędziów. Obiekt ten jest pełnowymiarowy, ogrodzony, a boiska ma wymiary 96x65 metrów.

Na początku swojego istnienia stadion posiadał bieżnię, skocznię w dal, boisko do siatkówki oraz dwurzędowe trybuny. Zostały one zlikwidowane, ponieważ boisko przez dwadzieścia lat było nieużywane. W przeszłości swoje mecze rozgrywały na nim Małapanew Ozimek (w latach 80', drużyna juniorów), Rodło Opole (w latach 2006-07) oraz Tarnovia Tarnów Opolski (lata 2007-08). Obecnie trybuny mogą pomieścić 120 osób. Przy boisku znajdują się także ławki dla rezerwowych, które są zadaszone i szklane. Większość pieniędzy "wyłożyła" na nie firma Kamex, która razem z firmą Profex zakupiła 75 dresów. Pierwsza z nich zakupiła także dwa komplety strojów, a druga kupiła trzeci komplet. Obie firmy są z Opola, a ich prezesi to obecny i były mieszkaniec Nakła.

W poprzednim sezonie średnio na meczach Fiorentiny było po 50 widzów. Wcześniej drużyna grała lepiej, dzięki czemu na jej spotkania przychodziło więcej widzów. W poprzednim sezonie juniorzy zrobili duże postępy, a drużyna seniorów miała słabsze wyniki niż wcześniej. Spowodowane było to niską frekwencją seniorów na treningach i na meczach. Poprzedni trener Henryk Kampa, który przybył z występującej w drugiej lidze juniorów drużyny Skalnika Tarnów Opolski prowadził zespół Nakła przez 2,5 roku i zrezygnował. Obecny trener, Florian Głowski to były zawodnik Skalnika. W czerwcu ukończył kurs instruktora trenera piłki nożnej UEFA B. Egzamin będzie miał prawdopodobnie we wrześniu. W sezonie 2011/12 regularny udział w meczach brali: bramkarze Adrian Kałuża, Mariusz Rechlikowski, obrońcy Rafał Bienias, Tomasz Sklorz, Florian Głowski, Piotr Fesser, Paweł Kycia, Piotr Joszko pomocnicy Marek Sprancel, Tobiasz Wolny, Sebastian Patoła, Andrzej Szłapa, Paweł Szłapa oraz napastnicy Marek Salzburg, Radosław Homętowski i Kamil Patoła.

Celem drużyny seniorów na rozpoczęty sezon jest zajęcie miejsca w środku tabeli. Klub stara się o nowy stadion, który znajdować miałby się w środku wsi. Uzależnione to jest od Urzędu Gminy, który musi wydać zgodę na zmianę zagospodarowania przestrzennego we wsi, tak aby było miejsce na nowy obiekt klubowy. Klub chce poprzez to zrzeszyć większą liczbę zawodników we wszystkich swoich drużynach i aby mieszkańcy zżyli się bardziej z klubem. Najbardziej znanymi zawodnikami, a jednocześnie wychowankami klubu grającymi w trakcie ostatnich dziesięciu lat są: Adrian Kałuża oraz Marek Salzburg (grał w Skalniku Tarnów Opolski, od trampkarzy po seniorów, łącznie przez sześć lat). Nazwa klubu zaczerpnięta została od innego, występującego w rozgrywkach włoskiej Serie A. Często nazwa klubu podawana jest przez media jako „Florentyna”, co zdaniem osoby udzielającej mi powyższych informacji jest błędem.

Górny rząd od lewej: Piotr Chluba (kierownik), Radosław Homętowski, Paweł Kycia, Florian Głowski (grający trener), Tobiasz Wolny, Marek Salzburg, Adrian Kałuża, Piotr Fesser, Rafał Bienias (grający prezes)

Dolny rząd od lewej: Andrzej Szłapa, Tomasz Sklorz, Artur Wrzeciono (grający wiceprezes), Kamil Patoła, Marek Sprancel, Sebastian Patoła

Niemal wszystkie informacje zamieszczone w powyższym artykule pozyskałem dnia 21 lipca.

autor: ~Fan 2012-09-29 01:40:09

avatar Polecamy stronę klubu www.lzs.naklo.pl